Яна Соломко

Яна Соломко народилася в 07.07.1989 році в свято Івана Купала, в селищі міського типу Чутове, Полтавської області. Яна зізнається, що селище свого дитинства вона згадує з ностальгією, але зараз приїжджає туди тільки відвідати бабусю.

Будучи дитиною Яна зрозуміла, що хоче пов’язати своє життя зі сценою. Мама підтримала мрію дочки. Вона робила все можливе, щоб її Яна могла займатися улюбленою справою.

«Я займалася з педагогами то в одному місті, то в іншому, на скільки грошей вистачало. Як зараз пам’ятаю: 40-хвилинне заняття коштувало 5 гривень, але ж до педагога треба було ще доїхати. Мама «вкладала» в мене всі гроші, їй говорили, що вона дурницями займається, але вона вірила в мене, та й я сама про іншу професію навіть не думала», – каже Яна.

Сама ж Яна почала заробляти ще в дитинстві. Наприклад, свій найперший гонорар за виступ вона отримала в 10-річному віці, коли на Івана Купала співала на святковому заході в рідному Чутове. Це були перші зароблені нею 10 гривень. Також Яна згадує, як продавала на вулиці квас. Свого заробітку дівчинка дуже соромилася, але змушена була терпіти – так їй хотілося з’їздити на море.

У 13 років Яну запросили вчитися до школи для юних талантів, яку відкрили в Києві організатори фестивалю «Червона Рута». Закінчивши її, ведуча «Зважені та щасливі» мріяла вступити до вищого музичного училища ім. Глієра (зараз – Київський інститут музики), що і зробила. Її взяли відразу на другий курс.

Під час навчання в музучилищі Яна підробляла в караоке та чайному клубі. У цей період її помітили і запросили в проект «Американський шанс». Продюсер Ігор Кондратюк поставив умову: вона поїде тільки в тому випадку, якщо за 10 днів скине 7 кілограмів. Яна сіла на дієту, активно зайнялася танцями і бігом. І потрапила до Америки!

Вона увійшла в гьорлз-бенд Glam, яким зайнявся продюсер Девід Джанк і який обіцяв стати новим Spice Girls. Планів було багато, колектив навіть встиг записати дві пісні, але – на жаль, несподівано все закінчилося. Для Яни, яка бачила в цьому блискучий шанс, такий фінал проекту став величезним ударом. Вона повернулася до Києва, продовжила навчання і твердо вирішила: не опускати руки і не здаватися.

І незабаром доля привела її у шоу «Холостяк». Яна швидко завоювала не тільки симпатію головного героя, але і любов мільйонів телеглядачів. Незабаром після проекту співачку запросили до гурту «Real O», де вона була солісткою 2,5 року. Після того, як Яна залишила гурт, вона зайнялася сольною кар’єрою. Її творчі починання підтримала вся її сім’я – мама та брат, яких Яна вже перевезла до Києва, і чоловік Олег, весілля з яким вони зіграли у травні 2014 року.

У проект «Зважені та щасливі-6» Яна Соломко потрапила не випадково, адже тема схуднення їй дуже близька.

«Колись я і сама страждала від зайвої ваги. Дуже намагаюся допомогти учасникам розкритися, повірити в свої сили. Під час кожного випробування мені хочеться підійти до них і розділити конкурс, щоб їм стало трошки легше, але цього робити не можна», – ділиться Яна.